Jaką funkcję pełnią pieniądze w naszym życiu na co dzień? Jaką rolę pieniądze spełniają dla gospodarki?

Niełatwo wyobrazić sobie działanie obecnych gospodarek bez pieniędzy. Należy przyjrzeć się kilku kwestiom dotyczącym ich obrotu. Funkcje pieniądza są bardzo różne. Pieniądz wyraża przede wszystkim wartość towarów. W konkretnych jednostkach opisujemy ceny, z w konsekwencji, wyrażana jest wartość wybranych produktów. Funkcje pieniądza użytkujemy więc każdego dnia. Dzięki pieniądzom możliwe jest precyzyjne określanie tych wartości.

funkcje pieniądza

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com

Opisując funkcje pieniądze (zobacz pod tym linkiem) warto zaznaczyć, że dzięki niemu przeprowadzane są różne transakcje. Po prostu przekazujemy pieniądze w zamian za konkretny towar, przedmiot. Zanim pojawiły się pieniądze, funkcjonował handel wymienny. Współcześnie pieniądze to niezbędny środek płatniczy. Omawiając funkcje pieniądza powinno się nadmienić, że jest on środkiem zbierania oszczędności Mowa o procedurze odkładania oszczędności. Najlepiej, w związku z tym, że w konsekwencji inflacji siła nabywcza pieniądza spada, lokować, inwestować pieniądze. Pieniądze pełnią w naszym życiu ważną rolę. Wielu ludzi twierdzi, że nie dają szczęścia, jednak, trudno się nie zgodzić, że życie z zasobnym portfelem jest znacznie prostsze. Niemal każdy z nas opłaca składki na różnego typu ubezpieczenia, zazwyczaj zdrowotne czy wypadkowe – .

legitymacja ubezpieczeniowa

Źródło: ab-ubezpieczenia.pl

Część składek jest automatycznie uiszczana przez naszego pracodawcę. Wypada nadmienić, że od jakiegoś czasu nie jest potrzebna legitymacja ubezpieczeniowa – legitymacja ubezpieczeniowa. ZUS stwierdził, że legitymacja ubezpieczeniowa może być zastąpiona przez druk pobierany od pracodawcy, informujący, że jesteśmy objęci ubezpieczeniem. Dzisiaj do lekarza dostaniemy się bez pokazywania jakichkolwiek dokumentów. Dzięki systemowi eWUŚ, by zarejestrować się do przychodni wystarczy dowód. Sporo osób, które finansowo mogą sobie na to pozwolić, decyduje się na nabycie dodatkowych ubezpieczeń, przykładowo na wypadek raka, czy ubezpieczenie od pożaru.