Oświetlenie zewnętrzne LED – czy to się opłaca, jakie są plusy i minusy tego oświetlenia?

Zawsze warto stawiać na ekologiczne oraz energooszczędne rozwiązania. Coraz więcej osób, dobierając oświetlenie do swoich mieszkań decyduje się na diody LED. Mają one bardzo dużo zalet i dlatego warto przemyśleć ich zamontowanie. Skoro jednakże oświetlenie LED jest tak dobre warto również sprawdzić to w większym kontekście. Czy oświetlenie uliczne posiadające diody LED jest opłacalne?

żarowa LED

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto poznać zalety i wady takich diod. Są one niezwykle wytrzymałe, świecą o wiele dłużej niż zwykłe żarówki, to zdecydowanie pozwala zaoszczędzić, gdyż wymiana przeprowadzana jest naprawdę rzadko. Dodatkowo im rzadziej wymieniamy diody, tym rzadziej je także wyrzucamy, co jest przyjazne środowisku. Te dwie cechy są ogromną zaletą tego oświetlenia. Jednak to oczywiście nie wszystko. Warto wiedzieć, że diody są niezwykle efektywne. Niemal całą energię zamieniają na światło. W przypadku tradycyjnych żarówek jest to niewielki parametr. Oprócz tego możemy dowolnie dopasować kolor światła.

Jest to naprawdę doskonałe rozwiązanie. Ciepłe światło z całą pewnością będzie polepszać widoczność. Z tego powodu ludzie będą czuć się bezpieczniej. Natomiast strumień światła jest prosty, jak reflektor.

Jeżeli uważasz, że ten tekst jest ciekawy, sprawdź na witrynie (http://www.zawiesiawroclaw.pl/) analogiczne informacje – z pewnością też będą dla Ciebie wartościowe.

Może być to również postrzegane jako wada, ponieważ gdy tego nie chcemy, musimy nabyć soczewki rozpraszające. Diody LED są naprawdę odporne na uderzenia, dlatego też oświetlenie uliczne LED może być instalowane też na mostach i tego typu obiektach. Bardzo dobre jest również to, że oświetlenie LED nie muszą się rozgrzać, żeby świecić w pełni swoich możliwości. Są włączone całkowicie od razu to naciśnięciu włącznika. Podobnie jest w wypadku wyłączania.

Jeżeli pragniesz odkryć inny podobny punkt widzenia na rozpatrywaną w tym artykule sprawę, to przeczytaj więcej w omówieniu (http://www.alpaki.pl/alpaki-jako-biznes,3), które pogłębi Twoją wiedzę.

Należy także dodać, że diody nie robią się gorące. Ich temperatura nie zmienia się znacznie podczas działania. Rzecz jasna oświetlenie ma również wady. Jest nią głównie wysoka cena. Warto jednak tutaj pamiętać, że żarówek nie wymieniamy często, w związku z tym w ogólnym rozrachunku może się to opłacić. Jeżeli miejsce bywa mocno nasłonecznione diody mogą działać gorzej, gdyż są wrażliwe na bardzo wysokie temperatury.

W ogólnym bilansie jednak dokładnie widać, że oświetlenia LED są naprawdę opłacalne. Prócz tego, że są przyjazne środowisku, mają szereg innych, odmiennych zalet, które z całą pewnością za nimi przemawiają. LED to oszczędność. Wielokrotnie można się spotkać z niezbyt bezpiecznymi rozwiązaniami w tej kwestii, na przykład wygaszanie świateł w środku nocy. W końcu lampy są przydatne przed całą noc. Jeżeli nam na tym zależy, LED będzie idealne, gdyż pozwoli zaoszczędzić i dzięki temu można przedłużyć czas świecenia.