Jakiego typu stosować materiały do izolacji? Jakie są polecane i jakie mają najbardziej obiecujące właściwości? Na jakie się najlepiej zdecydować?

Dla wielu z nas tego rodzaju pytanie jest bardzo zasadne, lecz najbardziej trzeba zwracać uwagę na to, do jakiego rodzaju zadań planujemy użyć materiału termoizolacyjnego. Bardzo często wykorzystuje się polistyren ekspandowany, co oznacza styropian, jaki jest cięższy i bardziej gęsty. Popularna jest także wełna mineralna, np. szklana.

poddasze

Źródło: pixabay
Produkty z wełny mineralnej mają niezwykle dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Są wytrzymałe na ogień, ale jednocześnie nasiąkliwe. Wykorzystuje się je przede wszystkim do ocieplania ścian, poddaszy a także dachów płaskich.

Ten link do www skład budowlany zdziwi Cię bardzo optymistycznie. Wyszukasz tam masę szczegółowych postów. Zatem nie czekaj i wejdź tam!

Bardzo dobre są jednocześnie do wygłuszania sufitów podwieszonych oraz stropów pomiędzy piętrami. Pozostałe maty termoizolacyjne to styropian, czyli polistyren ekspandowany, jaki bardziej izoluje termicznie niż akustycznie. Jest dosyć odporny na zawilgocenie, ponieważ ma niewielką nasiąkliwość, szybko wysycha, ale niestety dość kiepsko znosi kontakt z ogniem oraz niektórymi chemikaliami lub promieniami UV – dodatkowe informacje.

Stosuje się go do ocieplania fundamentów, płaskich dachów czy tarasów. Bardzo dobrym materiałem jest keramzyt, co oznacza porowate kulki o dość twardej powłoce, które są wypalane z gliny. Jak są impregnowane, to najbardziej odpowiednie do izolowania podłóg na gruncie. Kruszywo keramzytowe nie jest pożywką dla grzybów albo pleśni, zaś jego trwałość jest porównywalna z trwałością materiałów ceramicznych. Taką izolację z keramzytu dość często tworzy się jako zasypkę, w tym celu tak więc po wysypaniu warstwy o wielkości około 15 centymetrów ubija się ręcznie lub mechanicznie. Taki produkt łatwo można kupić, na pewno dostać go można w sklepach, w jakich jesteśmy w stanie dostać inne bardzo ważne pomoce, jak profile gumowe (ile kosztują profile gumowe).

Izolacja podłogi
Równie interesująca jest izolacja z włókien celulozowych. Używana jest przede wszystkim do ocieplania przestrzeni, jakie są ciężko dostępne, w których nie da się prawidłowo ułożyć standardowych materiałów ociepleniowych. Takie włókna wdmuchiwane są na strop albo między elementy konstrukcyjne specjalną maszyną. Wszystkie tego rodzaju materiały możemy nabyć w wielu sklepach z materiałami budowlanymi, w jakich bez problemu można zakupić inne niezbędne sprzęty i materiały, jak na przykład klingeryt (sprawdź moją stronę).