Jak zaprojektować oraz wykonać bezpieczne jak również funkcjonalne wejście na dach? Najczęściej wykorzystywane rodzaje wejść umożliwiających dostanie się na dach.

Jeżeli posiadamy własny dom z pewnością nie raz odwiedzał nas kominiarz. Przegląd kominiarski przeprowadzany jest co jakiś czas, ważne jest wiec skonstruowanie odpowiedniego i bezpiecznego wejścia na dach.

budowa
Zależnie od tego jakiego rodzaju posiadamy dach takie będzie wejście na niego. Zastanawiając się nad tym jak je zaprojektować należy przede wszystkim zwracać uwagę na to, żeby wszystkie jego części umożliwiały szybkie tudzież bezpieczne wejście do góry. Ich wygląd jest drugorzędny, najistotniejsze jest bezpieczeństwo jak również funkcjonalność. Zanim więc zaczniemy murowanie ścian nowego domu, upewnijmy się, iż zaprojektowane zostało też odpowiednie wejście na dach – . Tak samo kominiarz jak również osoby, które przykładowo zamierzają naprawić antenę muszą w jakiś sposób dostać się na dosyć dużą wysokość. Istnieje wiele rozwiązań, a zależnie od rodzaju naszego dachu możemy odnaleźć najlepsze z nich. Jeśli decydujemy się drabinę, musimy pamiętać o tym, aby była ona na wysokości, która uniemożliwia dostanie się na nią małym dzieciom. Jest to niezwykle ważne ze względów bezpieczeństwa.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są włazy dachowe. Umieszczane są zwykle na klatkach schodowych, często można je także zauważyć w blokach mieszkalnych, na najwyższych piętrach. We wnętrzu domu natomiast najlepiej wykonać właz z materiału, który współgra z resztą klatki schodowej. Doskonałym rozwiązaniem mogą być ławy kominiarskie na dachu.

Jeżeli omawiana problematyka jest dla Ciebie pomocna, zobacz oprócz tego więcej szczegółów wózek widłowy wysokiego składowania tu – te informacje również nie powinny pozostać niezauważone!

Umożliwiają one swobodny a także bezpieczny dostęp do kominów. Zależnie od tego jak wielkie jest nachylenie naszego dachu tak duże są odległości pomiędzy stopniami. Ława kominiarska może być stosowana na niemal każdym pokryciu dachowym – ława kominiarska. Dlatego właśnie są one niezwykle funkcjonalnym elementem ułatwiającym dostanie się na dach tudzież bezpieczne przemieszczanie się po nim, w każdych warunkach.

Przykładowe pokrycie dachu

Źródło: www.flickr.com
Pozornie mało ważny element, którym jest wejście na dach, wymaga dobrego zaprojektowania. Najistotniejsze jest to, aby zapewnić bezpieczeństwo w trakcie poruszania się po dachu oraz zadbać o to, by wszelkiego typu drabinki albo schody prowadzące na dach były odpowiednio zabezpieczone przed dziećmi.