Home

Poznaj rodzaje pokryć dachu, jeżeli obecnie budujesz swój dom

Budowanie własnego domu to czas, gdy będzie stał przed nami niejeden dylemat. Jednym z nich są pokrycia dachowe Wrocław, jakie nie tylko mają wpływ na wygląd budynku, lecz także mają bezsprzeczny związek z utrzymywaniem ciepła lub wyciszaniem hałasów pochodzących z zewnątrz. By wybrać idealne pokrycie, najlepiej jest starannie poznać ich typy.


obróbki blacharskie w atrakcyjnej cenie
Autor: TEKTUM
Źródło: TEKTUM
Nadzwyczaj wytrzymałym typem pokryć dachowych jest dachówka ceramiczna. Niestraszne jej zmiany temp. ani ogień, ale to nie jedyne jej plusy. Dachówki ceramiczne są wyjątkowo trwałe, a nawet, jeżeli jedna z części ulegnie zniszczeniu, możesz bez problemu wymienić dany fragment. Dachówka tego rodzaju nie przepuszcza dźwięków z zewnątrz oraz można ją wykorzystywać nawet na najbardziej skomplikowanym kształcie dachu. Pamiętaj jednak, że to przede wszystkim najprostsze formy są eleganckie, więc nie staraj się wydziwiać, ale już od początku zatroszcz się o stylowy wygląd swojego domu, zwłaszcza, że dachówki ceramiczne to bogaty wybór wzorów oraz kolorów.

Wybierając dachówki ceramiczne można też liczyć na świetną wentylację dachu. Za te walory trzeba trochę zapłacić, ale jest to inwestycja, która się opłaca. Drugim typem pokrycia dachowego są dachówki cementowe, nazywane inaczej betonowymi. Są tańsze, lecz wymagają wykorzystania wielu elementów dodatkowych - zajrzyj tutaj. Mają jednak też wiele dobrych stron, tak jak poprzedni typ dachówek są trwałe, proste w naprawie i dobrze tłumią hałasy. W następnej kolejności należy wymienić blachy dachowe, jakie wyróżnia przede wszystkim nieprzepuszczalność i trwałość.

Co więcej są elastyczne i lekkie, jak również ucieszy cię ich nieduża cena. Należy pamiętać o mocnych połączeniach konkretnych elementów blachy, aby do środka domu nie dostawała się woda. Ostatnim rodzajem pokryć dachowych, które będą tutaj wyróżnione, jest papa. Jest dosyć tania, lecz należy ją konserwować raz na parę lat, zatem lepiej jest ją wykorzystać wyłącznie jako pokrycie tymczasowe, nie na stałe, gdyż nie spisze się tak, jak tego wymagasz.


Jeśli w takim razie i ty stoisz przed wyzwaniem doboru pokrycia dachowego, musisz kierować się zarówno względami technicznymi, jak i sprawami estetyki. Jedynie wtedy podejmiesz odpowiednią decyzję, z której będziesz w pełni zadowolony.