Home

Wymyślenie sobie inwestycji budowlanej na pierwszej lepszej działce, nie jest takie proste jak nam się może wydawać.

Wszystko jest jak najbardziej realne, ale tylko pod warunkiem, że do tego będą odpowiednie predyspozycje. W chwili kiedy podejmujemy swoje osobiste inwestycje, to badania ziemi nie są aż tak dokładne jak w przypadku budowli użytkowych. Budowanie lokalu, chociaż powinno realizować pewne normy, to w wielu innych sytuacjach wykonujemy to wyłącznie na swoją odpowiedzialność.

Dlatego, często nawet nie mamy zielonego pojęcia o różnych niebezpieczeństwach, jakie czyhają na nas ze strony przyrody. A przykładem owego niebezpieczeństwa może być chociażby niestabilny grunt, na którym chcemy postawić beton.Jeśli zamierzamy uniknąć takich niepewności, opłaca się zrobić specjalne badanie zagęszczenia gruntu.

budowa tarasu
Autor: LIBET
Źródło: LIBET
Jest to usługa wykonywana przez firmę geotechniczną, która jest zlecana na indywidualną prośbę - http://www.geopartners.pl/oferta_badania_gruntu.html. Ale w ten sposób dowiemy się, czy podkład, na jakim zamierzamy postawić swój dom, faktycznie jest bezpieczny. W innym razie możemy dojść do tego, iż nasz dom zacznie między innymi osuwał się na gruncie, przez co konstrukcja zacznie się systematycznie odchylać.

Oczywiście rzadko kiedy spotykamy się z drastycznym upadkiem konkretnego budynku, to jednak wszelkie uszczerbki i szczeliny w murach nie dzieją się same z siebie. Wzorcem zaniechań ze strony inwestorów było chociażby wybudowanie własnych domostw na aktywnych urwiskach, które rzeczywiście po dłuższym czasie spełzały na dół. Przy zdecydowanie istotniejszych inwestycjach wymagane są także odwierty geotechniczne - http://www.geopartners.pl/oferta_badania_laboratoryjne_gruntu.html.

Tego typu badania ziemi rzeczywiście pochłaniają dużo funduszy, ale pozwalają na precyzyjne sprawdzenie gleby, niemalże pod każdym względem. Najważniejsze jest to, żeby zapobiegać wszystkim nieoczekiwanym niebezpieczeństwom, zwłaszcza jeżeli będzie chodziło o wydane miliony złotych. Jest to na pewno w pierwszej chwili frustrujące, jednak można tylko przekalkulować przyszłościowe koszty na skutek takich istotnych nieprawidłowości i automatycznie widzimy korzyść.