Home

woda

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Pytamy - jakim sposobem być eko i dlaczego?

ekologia
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Termin "ekologia" wpisał się już na stałe do powszedniego słownika. Ochrona przyrody i racjonalne wykorzystanie jej zasobów, to kłopoty, jakie stały się sprawą wszystkich ludzi. Jeśli myślimy, że nasza postawa i działania nie mają znacznego wpływu stan środowiska , to nic bardziej błędnego. By nie pogłębiać niekorzystnych zmian w naturze, dobrze jest zacząć od siebie.

Wodomierze zakładane okazują się być w każdym domu

wodomierz
Źródło: flickr.com
Kiedy korzystamy z prądu czy gazu, musimy za nie zapłacić, gdyż to nie jest nasza własność. Identycznie jest wtenczas, jeżeli korzystamy z wody, za nią też powinniśmy płacić właściwej firmie, która trudni się jej pozyskiwaniem, oczyszczaniem, udostępnianiem oraz odprowadzaniem brudnej wody, z której my już nie wykorzystujemy.

Przydomowa oczyszczalnia zanieczyszczeń, czyli świetny pomysł na czyste środowisko

oczyszczalnia ścieków
Autor: NATT-at-NKM
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym, że wody są brudne i w niestety to my sami je zanieczyszczamy powinniśmy pomyśleć o własnym wpływie na otaczającą przyrodę. Spora liczba osób mówi, że niewiele da, gdy jedna osoba będzie działała ekologicznie i tu niestety leży najczęstszy błąd w rozumowaniu. Musimy zacząć działać w ramach zasady: myśl globalnie, działaj lokalnie. W chwili, kiedy nie mamy podłączenia do sieci wodociągowej, dobrze jest pomyśleć o przydomowej oczyszczalni ścieków.