Home

woda

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Pytamy - jakim sposobem być eko i dlaczego?

ekologia
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wyraz ekologia na dobre już się wpisał do powszedniego słownika. Ochrona środowiska oraz rozumowe wykorzystanie jej zapasów, to kłopoty, jakie stały się sprawą wszystkich ludzi. Jeżeli mniemamy, iż nasza postawa oraz działania nie mają dużego wpływu stan środowiska , to nic bardziej mylnego. Aby nie pogłębiać niepożądanych zmian w naturze, dobrze jest zacząć od siebie.

Wodomierze zakładane okazują się być w każdym domu

wodomierz
Źródło: flickr.com
Jeżeli wykorzystujemy z prądu czy gazu, musimy za nie płacić, ponieważ to nie jest nasza własność. Tak samo dzieje się wówczas, jeśli wykorzystujemy z wody, za nią także musimy płacić odpowiedniej firmie, która zajmuje się jej zdobywaniem, oczyszczaniem, dostarczaniem oraz odbieraniem zanieczyszczonej wody, z której my już nie korzystamy.

Przydomowa oczyszczalnia zanieczyszczeń, czyli świetny pomysł na czyste środowisko

oczyszczalnia ścieków
Autor: NATT-at-NKM
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym, że wody są brudne i w dodatku sami je zanieczyszczamy powinniśmy pomyśleć o własnym wpływie na otaczającą przyrodę. Spora liczba osób mówi, że nic nie da, gdy pojedyncza osoba będzie działała ekologicznie i tu niestety leży najczęstszy błąd w rozumowaniu. Musimy zacząć działać w ramach zasady: myśl globalnie, działaj lokalnie. W chwili, kiedy nie jesteśmy podłączeni do sieci wodociągowej, powinniśmy pomyśleć o własnej oczyszczalni ścieków.