Home

Urząd Skarbowy

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Doświadczone biura rachunkowe oferujące fachowe oraz wyborne usługi

biuro rachunkowe
Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Biurarachunkowe prowadzą obecnie swoją działalność na faktycznie niesłychanie wielką skalę, bo na profesjonalne usługi rachunkowe i księgowe jest dziś nadzwyczaj duży popyt. Z usług biur rachunkowych korzysta w dzisiejszych czasach ogromnie wiele ludzi, są to osoby, jakie prowadzą małe firmy albo mają prywatną, jednoosobową działalność gospodarczą.

Jak rozliczać się za wynajęcie mieszkania? Sprawdź jakie masz możliwości i co powinieneś wiedzieć?

Łazienka w mieszkaniu
Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Wynajmujesz mieszkanie i chciałbyś to robić zgodnie z prawem? W tym celu powinieneś podpisać kontrakt z osobą która będzie w nim mieszkać, a później odprowadzić z tej kwoty należny podatek. Czy jesteś pewien jak to zrobić? Czy wiesz jakie posiadasz możliwości?

Elektroniczny obieg faktur w firmie – dlaczego warto obecnie decydować się na takie rozwiązanie i jakie niesie ono korzyści?

e-faktura
Autor: lab604
Źródło: http://www.flickr.com
Każda osoba, która współcześnie prowadzi swoją firmę, świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku istnieje wiele naprawdę dosyć interesujących rozwiązań, które są w stanie znacząco usprawnić jej działanie. Ich wykorzystanie jest niezbędne, ponieważ w ten sposób firma staje się bardziej konkurencyjna i może liczyć na większą ilość odbiorców, a co za tym idzie, również na konkretne dochody. Przykładem rozwiązania, jakie trzeba zastosować, w szczególności w większych firmach jest elektroniczny obieg faktur. Z jakiego powodu ma on tak wielkie znaczenie? Jakie korzyści dla firmy gwarantuje?

Opcje podatku dla osób wynajmujących mieszkanie

Inwestycje, nieruchomości
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Osoba, która dzierżawi mieszkanie jest zobowiązana do uiszczenia podatku do Urzędu Skarbowego od osiągniętego z wynajmu przychodu. W jaki sposób to musi uczynić wyznacza akt prawny o podatku dochodowym od osób fizycznych również regulamin o zryczałtowanym podatku dochodowym od poniektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Który wariant podatku wybrać, w przypadku kiedy wynajmujesz mieszkanie

Duża kawalerka ze ścianką działową
Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy wybrać jeden z trzech kategorii podatku, różnie oprocentowanych. Jest to, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych (współczynnik 8,5 proc.), podatek na regułach ogólnych (współczynniki progresywne 18 i 32 proc.) również podatek liniowy (współczynnik 19 proc.). Dwa poprzednie dotyczą osób prywatnych, które nie mają biznesu.