Home

Urząd Skarbowy

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Doświadczone biura rachunkowe oferujące fachowe oraz wyborne usługi

biuro rachunkowe
Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Biurarachunkowe prowadzą obecnie swoją działalność na faktycznie niesłychanie wielką skalę, bo na profesjonalne usługi rachunkowe i księgowe jest dziś nadzwyczaj duży popyt. Z usług biur rachunkowych korzysta w dzisiejszych czasach ogromnie wiele ludzi, są to osoby, jakie prowadzą małe firmy albo mają prywatną, jednoosobową działalność gospodarczą.

Jak rozliczać się za wynajęcie mieszkania? Sprawdź jakie masz możliwości i co powinieneś wiedzieć?

Łazienka w mieszkaniu
Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Wynajmujesz swoje lokum i chciałbyś to robić przestrzegając prawa? W tym celu musisz podpisać umowę z najemcą, a później odprowadzić od tego odpowiedni podatek. Czy wiesz w jaki sposób to zrobić? Czy dowiedziałeś się już jakie masz możliwości?

Elektroniczny obieg faktur w firmie – dlaczego warto obecnie decydować się na takie rozwiązanie i jakie niesie ono korzyści?

e-faktura
Autor: lab604
Źródło: http://www.flickr.com
Każda osoba, która współcześnie posiada swoją firmę, znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku dostępnych jest wiele rzeczywiście dość ciekawych rozwiązań, które są w stanie kategorycznie usprawnić jej działanie. Ich zastosowanie jest niezbędne, jako że tym sposobem firma staje się bardziej konkurencyjna i może liczyć na większą liczbę klientów, a wobec tego, także na lepsze zarobki. Przykładem rozwiązania, które trzeba wykorzystać, szczególnie w większych firmach jest elektroniczny obieg faktur. Dlaczego ma on tak istotne znaczenie? Jakie korzyści dla firmy gwarantuje?

Opcje podatku dla osób wynajmujących mieszkanie

Inwestycje, nieruchomości
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Osoba, która wynajmuje lokal mieszkalny jest zobowiązana do odprowadzania podatku do Urzędu Skarbowego od otrzymanego z najmu przychodu. Jakim sposobem to musi zrobić wyznacza ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych zysków osiąganych przez osoby fizyczne.

Który wariant podatku wybrać, w przypadku kiedy wynajmujesz mieszkanie

Duża kawalerka ze ścianką działową
Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy wybrać jeden z trzech rodzajów podatku, różnorodnie oprocentowanych. Jest to, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych (stopa 8,5 proc.), podatek na normach łącznych (stawki progresywne 18 i 32 proc.) również podatek liniowy (stopa 19 proc.). Dwa pierwsze dotyczą osób fizycznych, które nie prowadzą biznesu.