Home

produkcja

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Co mieści się pod hasłem - aparatura chemiczna i do jakich zadań jest wykorzystywana?

cząteczki chemiczne
Autor: incidencematrix
Źródło: http://www.flickr.com
Aparaturę chemiczną tworzy szereg automatów i mechanizmów a także maszyn wykorzystywanych w przemyśle chemicznym i przetwórstwie w czasie wykonywania różnych czynności jednostkowych lub procesów, będących elementami podstawowego procesu produkcyjnego. Aparatura chemiczna jest projektowana z uwzględnieniem zasad inżynierii procesowej i chemicznej. Bardzo często jest wykorzystywana w przetwórstwie.

Obraz transportu lotniczego w Polsce

Samolot pasażerski
Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Położenie naszego kraju cały czas było szansą, a jednocześnie zagrożeniem. Zagrożenie wiązało się z nieprzewidzianą lub wybitniej oczekiwaną inwazją sąsiednich krajów. Na szczęście żyjemy w bardziej umiarkowanych czasach co więcej aktualnie nasze położenie to głównie szanse, szczególnie, iż jesteśmy przecież członkiem Zjednoczonej Europy.

7 wytycznych w razie pożaru

Strażacy w akcji
Źródło: www.pixabay.com
W każdej branży potrzebne są określone prawidłowości dzięki jakim łatwiej jest – jak mówi znane powiedzenie - „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Odpowiednio wprowadzone pozwalają na bezproblemowe działanie całej struktury przedsiębiorstwa. Są nieodzowne, jak najistotniejsze procedury. Wśród najbardziej znanych i obowiązkowych najistotniejsze to: Bezpieczeństwo i Higiena Pracy (czyli BHO) oraz szkolenia przeciwpożarowe. Skupmy się na tym drugim pojęciu, czyli na szkoleniach przeciwpożarowych (szkolenie BHP i ppoż - zapisz się!). Najistotniejsza w tej materii jest instrukcja bezpieczeństwa pożarowego. Określana jest też Instrukcją przeciwpożarową albo Instrukcją pożarową. Jest to dokument nieodzowny, potrzebny w czasie pełnego okresu korzystania z budynku, to znaczy, od jego odbioru przez Państwową Straż Pożarną. Odnosi się to właściwie do budynków użyteczności publicznej.