Home

podatki

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kiedy przydaje się wiedza z zakresu ekonomii?

własna działalnośc gospodarcza
Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci marzą o tym, aby zostać strażakami, policjantami czy superbohaterami z komiksów czy bajek. Ich rodziciele zaś mają troszeczkę bardziej realne marzenia, najczęściej zamykają się one w jednym pragnieniu - "by mojemu potomkowi było lepiej". Dlatego od samego początku próbujemy dzieci wyposażyć w wiedzę jak też umiejętności jakie pozwolą tenże plan zrealizować. Jest to aktualnie ogromnie trudne, bowiem świat się prędko zmienia, i to co było skuteczne 4,5 lat temu dzisiaj już nie będzie tak efektywne.

Co każdy płatnik VAT wiedzieć musi

VAT
Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Planując działalność gospodarczą, musimy zadecydować, czy będziemy płatnikiem VAT, czy nie. VAT wiąże się z wieloma udogodnieniami, ale też może być to rozwiązanie całkowicie nieopłacalne – wszystko zależy od specyfiki danego biznesu.Działalność gospodarcza VAT jest opłacalna szczególnie wówczas, kiedy wiemy, że w firmie będziemy sporo inwestować w produkty albo w środki trwałe. Zakup produktów bez wartości VAT sprawia, że wydatki są znacznie mniejsze. Bycie VAT-owcem umożliwia także podjęcie współpracy z innymi przedsiębiorstwami, które także są płatnikami VAT.