Home

podatki

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych - jak obliczać składki?

rozliczenia
Źródło: pixabay
Jeśli mieszkamy w Polsce i chcemy mieć darmowe wizyty u doktora i emeryturę na starość, to trzeba mieć na uwadze składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wiadomo, że możemy ubezpieczać się w wielu, innych firmach, ale tak naprawdę najbardziej popularnym sposobem na ubezpieczenie się jest wspomniany ZUS. Wszystkie zakłady , które zatrudniają ludzi, muszą odprowadzać składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. .

Kiedy przydaje się wiedza z zakresu ekonomii?

własna działalnośc gospodarcza
Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Mali chłopcy marzą o tym, by zostać strażakami, policjantami bądź superbohaterami z komiksów albo baśni. Ich rodzice natomiast mają troszeczkę bardziej realne fantazjowania, zazwyczaj zamykają się one w pewnym pragnieniu - "by mojemu dziecku było lepiej". Skutkiem tego od początku próbujemy dzieci wyekwipować w wiedzę oraz umiejętności jakie pozwolą tenże plan sfinalizować. Jest to obecnie ogromnie trudne, bowiem świat się szybko przekształca, i to co było efektywne 5, 6 lat wcześniej aktualnie już nie jest tak efektywne.

Co każdy płatnik VAT wiedzieć musi

VAT
Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładając działalność gospodarczą, musimy zadecydować, czy będziemy płatnikiem VAT, czy nie. VAT wiąże się z wieloma udogodnieniami, ale też może być to rozwiązanie zupełnie nieopłacalne – wszystko zależy od specyfiki danej działalności.Działalność gospodarcza VAT opłaca się w głównej mierze wówczas, gdy wiemy, iż w firmie będziemy sporo inwestować w materiały albo w środki trwałe. Zakup produktów bez podatku VAT sprawia, że wydatki są znacząco niższe. Bycie VAT-owcem umożliwia również podjęcie współpracy z innymi przedsiębiorstwami, które także są płatnikami VAT.