Home

podatki

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych - jak obliczać składki?

rozliczenia
Źródło: pixabay
Jeżeli mieszkamy w Polsce i chcielibyśmy mieć bezpłatne wizyty u lekarza i emeryturę na starość, to musimy pamiętać o składkach do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oczywiście możemy ubezpieczać się w wielu, innych firmach, ale w rzeczywistości najbardziej popularnym sposobem na ubezpieczenie się jest wspomniany ZUS. Wszystkie zakłady zatrudniające ludzi, odprowadzają składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. .

Kiedy przydaje się wiedza z zakresu ekonomii?

własna działalnośc gospodarcza
Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Mali chłopcy roją o tym, aby zostać strażakami, policjantami bądź superbohaterami z komiksów albo baśni. Ich rodzice zaś mają troszeczkę bardziej rzeczywiste marzenia, zazwyczaj zamykają się one w jednym pragnieniu - "żeby mojemu potomkowi było lepiej". Stąd od samego początku staramy się dzieci wyposażyć w wiedzę a także umiejętności jakie pozwolą tenże plan zrealizować. Jest to obecnie nadzwyczaj trudne, albowiem świat się prędko przekształca, i to co było skuteczne 5, 6 lat temu dzisiaj już nie jest tak skuteczne.

Co każdy płatnik VAT wiedzieć musi

VAT
Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Planując działalność gospodarczą, musimy podjąć decyzję, czy będziemy płatnikiem VAT, czy nie. VAT wiąże się z wieloma udogodnieniami, ale też może być to rozwiązanie całkowicie bez sensu – wszystko zależy od specyfiki danej firmy.Działalność gospodarcza VAT jest opłacalna przede wszystkim wówczas, kiedy wiemy, iż w firmie będziemy dużo inwestować w produkty albo w środki trwałe. Zakup produktów bez wartości VAT powoduje, iż wydatki są znacznie niższe. Bycie VAT-owcem umożliwia też rozpoczęcie współpracy z innymi firmami, które także są płatnikami VAT.