Home

podatek

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Znaczące i użyteczne informacje na temat legitymacji ubezpieczeniowych, odliczeń ZUS i wystawiania faktur

rozliczenia
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Legitymacja ubezpieczeniowa została już jakiś czas temu zlikwidowana poprzez ZUS. Dziś pracodawca ma obowiązek każdego miesiąca dawać dokument, który potwierdza, iż mamy ubezpieczenie. Należałoby o tym pamiętać, gdyż teraz to od chlebodawcy mamy żądać dokumentu ubezpieczenia i dokumentu na to, iż składki na ubezpieczenie są systematycznie odprowadzane. Niemniej brak takiego dokumentu nie może być powodem nie przyjęcia pacjenta do doktora. Jeżeli wybieramy się do doktora i nie mamy takiego dokumenty, to powinnyśmy dostarczyć go w ciągu siedmiu dni.

Jak rozliczać się za wynajęcie mieszkania? Sprawdź jakie masz możliwości i co powinieneś wiedzieć?

Łazienka w mieszkaniu
Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Wynajmujesz mieszkanie i chciałbyś to robić zgodnie z prawem? W tym celu powinieneś podpisać kontrakt z osobą która będzie w nim mieszkać, a później odprowadzić z tej kwoty należny podatek. Czy jesteś pewien jak to zrobić? Czy wiesz jakie posiadasz możliwości?

Deklaracje podatkowe przez Internet coraz bardziej popularne pośród petentów

podatki
Źródło: pixabay.com
Z każdym rokiem liczba ludzi dokonujących rozliczenia podatkowe za pomocą sieci wzrasta. Jest to znacznie wygodniejszy wariant składania deklaracji podatkowej, który zapewnia szybkie poprawki i zwyczajnie zaoszczędza czas.

O czym powinno się pamiętać decydując się na otwarcie swojej gospodarczej działalności?

prowdzenie własnej firmy
Źródło: pixabay
Niewątpliwie prowadzenie swojej gospodarczej działalności potrzebuje sporej wiedzy z zakresu księgowości. Każdy bez wyjątków przedsiębiorca musi prowadzić własny interes w zgodzie z przepisami państwowymi. Otwierając gospodarczą działalność od razu staje się przed dylematem, czy się rozliczać jako VAT-owiec, czy też się tak nie rozliczać. Rejestracji VAT-owca dokonuje się w Skarbowym Urzędzie na specjalnym formularzu VAT-R.

Przekazanie 1% podatku na opp jest niesamowicie ważne

finanse
Jest wiele różnorakich instytucji, które czynią dużo dobrego, lecz jednocześnie same nie są w stanie się utrzymać oraz mieć tak silnego wsparcia finansowego, aby zawsze się zmieniać oraz dopomagać znacznie większej liczbie ludzi. Przez to właśnie oczekują one wsparcia z zewnątrz, dzięki której będą miały szansę znacznie wspomóc własny budżet.

Zbiorniki na adblue i zbiorniki na olej napędowy - co należałoby wiedzieć na ich temat

zbiornik
Źródło: http://environmental.kingspan.pl/
Czy spotkałeś się niegdyś z taką substancją jak adblue? Może pojęcie to nie jest obce osobom, jakie pasjonują się motoryzacją. Adblue jest to pewna substancja powodująca korozję, przekształca ona tlenki azotu w wodę i azot. Dlatego niezwykle ważkie jest gromadzenie ich w szczególnym zbiorniku. W dzisiejszych czasach zbiorniki na adblue są niezwykle powszechne i bezproblemowo dostępne na rynku, toteż bezsprzecznie nie będziesz mieć problemów z odszukaniem owych zbiorników.