Home

podatek

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Znaczące i użyteczne informacje na temat legitymacji ubezpieczeniowych, odliczeń ZUS i wystawiania faktur

rozliczenia
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Legitymacja ubezpieczeniowa została już jakiś czas temu zlikwidowana poprzez ZUS. Aktualnie pracodawca musi każdego miesiąca dostarczać dokument, który potwierdza, że mamy ubezpieczenie. Warto o tym pamiętać, ponieważ teraz to od pracodawcy mamy żądać dokumentu ubezpieczenia i dokumentu na to, iż składki na ubezpieczenie są regularnie odprowadzane. Niemniej jednak brak takiego dowodu nie zdoła być powodem nie przyjęcia pacjenta do doktora. Jeżeli wybieramy się do doktora i nie posiadamy takiego dokumenty, to powinnyśmy dostarczyć go w ciągu siedmiu dni.

Jak rozliczać się za wynajęcie mieszkania? Sprawdź jakie masz możliwości i co powinieneś wiedzieć?

Łazienka w mieszkaniu
Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Wynajmujesz swoje lokum i chciałbyś to robić przestrzegając prawa? W tym celu musisz podpisać umowę z najemcą, a później odprowadzić od tego odpowiedni podatek. Czy wiesz w jaki sposób to zrobić? Czy dowiedziałeś się już jakie masz możliwości?

Deklaracje podatkowe przez Internet coraz bardziej popularne pośród petentów

podatki
Źródło: pixabay.com
Z każdym rokiem liczba ludzi dokonujących rozliczenia podatkowe za pomocą sieci wzrasta. Jest to znacznie wygodniejszy wariant składania deklaracji podatkowej, który zapewnia szybkie poprawki i zwyczajnie zaoszczędza czas.

O czym powinno się pamiętać decydując się na otwarcie swojej gospodarczej działalności?

prowdzenie własnej firmy
Źródło: pixabay
Zdecydowanie otwarcie własnej działalności gospodarczej wymaga sporej wiedzy z zakresu rachunkowości. Każdy bez wyjątków przedsiębiorca musi prowadzić własny interes w zgodzie z przepisami państwowymi. Rozpoczynając działalność gospodarczą od razu staje się przed dylematem, czy rozliczać się jako VAT-owiec, lub też się tak nie rozliczać. Rejestracji VAT-owca trzeba dokonać w Skarbowym Urzędzie na specjalnym formularzu VAT-R.

Przekazanie 1% podatku na opp jest niesamowicie ważne

finanse
Jest dużo przeróżnych organizacji, które czynią dużo dobrego, ale jednocześnie samodzielnie nie są w stanie się wspomóc i posiadać tak potężnego wsparcia finansowego, by zawsze się zmieniać oraz dopomagać znacznie znaczniejszej liczbie ludzi. Dlatego właśnie potrzebują one pomocy z zewnątrz, dzięki której będą mogły mocno zasilić własny budżet.

Zbiorniki na adblue i zbiorniki na olej napędowy - co należałoby wiedzieć na ich temat

zbiornik
Źródło: http://environmental.kingspan.pl/
Czy spotkałeś się kiedyś z taką substancją jak adblue? Prawdopodobnie pojęcie to nie jest obce osobom, jakie pasjonują się motoryzacją. Adblue jest to pewna substancja powodująca korozję, przekształca ona tlenki azotu w wodę i azot. Dlatego nadzwyczaj znaczące jest magazynowanie ich w specjalnym zbiorniku. Aktualnie zbiorniki na adblue są nadzwyczaj powszechne i łatwo dostępne na rynku, zatem niewątpliwie nie będziesz mieć kłopotów z odszukaniem owych zbiorników.