Home

ogrzewanie

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Wybierz idealny kominek, który ociepli oraz udekoruje Twój własny dom.

kominek
Autor: MULTI
Źródło: MULTI
Zastanawiając się nad urządzeniem budowanego domu warto pomyśleć, czy chcielibyśmy mieć kominek. Taka inwestycja pozwoli nam cieszyć się wspaniałym widokiem i ciepłem w zimowe wieczory. Przed zakupieniem kominka należy wybrać, czy będzie on istotnym źródłem ciepła w domu czy może jedynie dodatkiem.

Nowoczesne sposoby na ogrzewanie pomieszczeń

kotły wodne
Autor: Honda
Źródło: Honda
Jeszcze parę dekad wstecz istniało wyłącznie ogrzewanie węglem. Dzisiaj wiemy, iż pomimo że tanie, ma ono mnóstwo wad. Na szczęście nie ma konieczności aby współcześnie z niego skorzystać, dostępne są inne sposoby pozyskiwania ciepła.

Złączki montażowe mają szansę być wykonane z różnego tworzywa

złączka
Autor: Armacell
Źródło: Armacell
Powinniśmy powiedzieć, że czasem warto ze sobą połączyć przeróżne części, aby miały szansę one odpowiednio działać. Przez to jeśli chcemy posiadać pewność, że podłączony do kranu wąż ogrodowy będzie dobrze funkcjonował, a woda nie będzie leciała obok, to musimy wiedzieć, że konieczna będzie właściwa złączka, która takie połączenie zapewnia.

Nadchodzący sezon jesienno-zimowy przypomina o zatroszczeniu się o ogrzewanie domu

drzewo do kominka
Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Okres jesienno-zimowy to czas, w którym najczęściej bywamy w domu relaksując się z książką i kubkiem gorącej herbaty. Kiedy za oknem chłód i zawierucha najprzyjemniejszym miejscem jest niewątpliwie fotel przy kominku, od którego bije żar palącego się drewna.

Jak pół wieku temu radzono sobie z ogrzewaniem lokali mieszkalnych, a jak współcześnie podchodzimy do tego zagadnienia

Kominek
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
W naszych szerokościach geograficznych należy nastawić się, że co najmniej przez połowę roku kalendarzowego pali się w piecach. Ogrzewanie bywa tak istotną instalacją, że żaden posiadacz domu parterowego nie jest w stanie wprowadzić się na stałe, jeżeli w piwnicy nie zamontowano np. pieca co. Jednak wraz z rozwojem współczesnych technologii pojawiły się na rynku rozwiązania, które zupełnie zrewolucjonizowały nasze myślenie o ogrzewaniu.

Jak optymalnie wybrać kominek do domu?

pokój z kominkiem
Widok palącego się drewna w kominku na pewno stworzy przytulną atmosferę. Tego rodzaju rozwiązanie nie tylko będzie kolejną ozdobą pomieszczenia, ale także ogrzeje je. Trzeba jednak przeanalizować jakie wkłady kominkowe Wrocław okażą się w naszym przypadku najlepsze.

Potrzebne materiały do termoizolacji naszego budynku

folia
Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
Odpowiedniego typu materiały dają możliwość na bardzo dobre wykończenie domu. Rzeczywistość jest jednak taka, że trzeba rzeczywiście sporo wiedzieć, bo bywa, że możemy wybrać tańszy materiał, a zdarza się, że trzeba wybrać coś droższego. Ciekawym rozwiązaniem w tych czasach okazują się maty termoizolacyjne. Ich bardzo dużą zaletą jest łatwość montowania.

Najskuteczniejsze metody ogrzewania naszego domu: na czy polega ogrzewanie pompą ciepła?

Ogień
Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno nikt nie lubi, kiedy w jego domu jest zbyt zimno. Nie czujemy się wówczas najlepiej. Jeżeli w wnętrzach panuje nieprzyjemnych chłód, trudno się skupić, a już na pewno odpocząć. W związku z tym montowane jest ogrzewanie. Gdy kończą się ciepłe miesiące, potrzebujemy ogrzewania, aby czuć się w naszym mieszkaniu całkowicie komfortowo. Opcji jest naprawdę dużo, niestety niektóre z nich są kosztowne i nieekologiczne. Wybierając ogrzewanie do swojego domu, warto dokładnie przemyśleć, która forma jest dla nas najlepsza i co jest najbardziej opłacalne.

Czy dom jest rzeczywiście drogi? Czy zbudowanie go i eksploatacja to wielkie koszty? Co zrobić, by było taniej?

dom
Autor: Bogdan Kulczyński
Źródło: Reynaers Polska
Sądzisz że dom jest drogi... moje niedoczekanie. Nieprawda. Jeśli tylko nie pragniesz zdobyć pałacu czy wielkiej rezydencji, dom jest w zasięgu twojej ręki.. Dostosuj się wyłącznie do podanych niżej reguł.