Home

ogrzewanie

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Wybierz idealny kominek, który ociepli oraz udekoruje Twój własny dom.

kominek
Autor: MULTI
Źródło: MULTI
Zastanawiając się nad urządzeniem budowanego domu warto pomyśleć, czy chcielibyśmy posiadać kominek. Taka inwestycja pozwoli nam cieszyć się pięknym widokiem i ciepłem w jesienno-zimowe wieczory. Przed zakupem kominka należy wybrać, czy będzie on głównym źródłem ciepła w domu czy może tylko dodatkiem.

Nowoczesne sposoby na ogrzewanie pomieszczeń

kotły wodne
Autor: Honda
Źródło: Honda
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu istniało wyłącznie ogrzewanie węglem. Dziś wiemy, że mimo iż tanie, ma ono wiele wad. Na szczęście nie ma potrzeby aby współcześnie z niego skorzystać, dostępne są innego rodzaju sposoby pozyskiwania ciepła.

Złączki montażowe mają szansę być wykonane z różnego tworzywa

złączka
Autor: Armacell
Źródło: Armacell
Musimy wiedzieć, że od czasu do czasu warto ze sobą powiązać przeróżne części, aby miały szansę one odpowiednio działać. Przez to kiedy pragniemy mieć gwarancję, że podłączony do kranu wąż ogrodowy będzie odpowiednio działał, a woda nie będzie lała się obok, to musimy wiedzieć, że potrzebna będzie dobra złączka, która takie powiązanie zapewnia.

Nadchodzący sezon jesienno-zimowy przypomina o zatroszczeniu się o ogrzewanie domu

drzewo do kominka
Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy z reguły przebywamy w mieszkania relaksując się z książką i filiżanką gorącej herbaty. Gdy za oknem zimno i zawierucha najprzyjemniejszym miejscem jest niezaprzeczalnie fotel przy kominku, od którego bije ciepło palącego się drewna.

Jak pół wieku temu radzono sobie z ogrzewaniem lokali mieszkalnych, a jak współcześnie podchodzimy do tego zagadnienia

Kominek
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
W naszych szerokościach geograficznych należy nastawić się, że co najmniej przez połowę roku kalendarzowego pali się w piecach. Ogrzewanie bywa tak istotną instalacją, że żaden posiadacz domu parterowego nie jest w stanie wprowadzić się na stałe, jeżeli w piwnicy nie zamontowano np. pieca co. Jednak wraz z rozwojem współczesnych technologii pojawiły się na rynku rozwiązania, które zupełnie zrewolucjonizowały nasze myślenie o ogrzewaniu.

Jak optymalnie wybrać kominek do domu?

pokój z kominkiem
Widok rzeżącego się drewna w kominku na pewno nada całemu wnętrzu przyjemnego charakteru. Tego typu rozwiązanie nie tylko okaże się dodatkową ozdobą pomieszczenia, ale także ogrzeje je. Należy jednakże przemyśleć jakie wkłady kominkowe Wrocław okażą się w naszym przypadku najlepsze.

Potrzebne materiały do termoizolacji naszego budynku

folia
Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
Odpowiedniego rodzaju materiały pozwalają na idealne wykończenie domu. Prawda jest jednak taka, że należy naprawdę sporo wiedzieć, bo bywa, że możemy wybrać tańszy materiał, a zdarza się, że trzeba wybrać coś droższego. Ciekawym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach okazują się maty termoizolacyjne. Ich ogromną zaletą jest łatwość montowania.

Najskuteczniejsze metody ogrzewania naszego domu: na czy polega ogrzewanie pompą ciepła?

Ogień
Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Z całą pewnością nikt nie lubi, gdy w jego domu jest zbyt zimno. Nie czujemy się wówczas najlepiej. Jeżeli w pomieszczeniach panuje nieprzyjemnych chłód, trudno się skupić, a już na pewno zrelaksować. W związku z tym montowane jest ogrzewanie. Gdy kończą się ciepłe miesiące, potrzebujemy ogrzewania, żeby poczuć się w naszym domu całkowicie komfortowo. Opcji jest naprawdę dużo, niestety niektóre z nich są kosztowne i nieekologiczne. Dobierając ogrzewanie do swojego domu, powinno się dokładnie przeanalizować, która forma jest dla nas najodpowiedniejsza i co jest najbardziej opłacalne.

Czy dom jest rzeczywiście drogi? Czy zbudowanie go i eksploatacja to wielkie koszty? Co zrobić, by było taniej?

dom
Autor: Bogdan Kulczyński
Źródło: Reynaers Polska
Sądzisz że dom jest drogi... moje niedoczekanie. Nic podobnego. Jeżeli tylko nie zamierzasz posiąść pałacu czy wielkiej rezydencji, dom jest osiągalny.. Zastosuj się wyłącznie do wspomnianych niżej reguł.