Home

instalacja

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czym jest inteligentny dom?

wanna
Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com
Inteligentny dom to zaawansowane technicznie rozwiązanie oparte na sieci czujników a także jednym, centralnym systemie nadzorowania wbudowanymi instalacjami.

Czym jest inteligentny budynek

inteligentny dom
Źródło: flickr.com
Inteligentny dom jest najnowocześniejszym rozwiązaniem opartym na sieci czujników jak też jednym, centralnym układzie zawiadywania zintegrowanymi instalacjami. Stosowana w jego ramach magistrala KNX pozwala na łatwy transfer danych pomiędzy fragmentami składowymi instalacji jak też zapewnia duże spektrum możliwości działania. Dzięki wykorzystaniu danych z sensorów i detektorów inteligentny budynek sam dostosowuje się nie tylko do obecności lokatorów, lecz także do czynników zewnętrznych i wewnętrznych takich jak choćby temperatura albo wilgotność powietrza.

Jakie zbiorniki są właściwe do przechowywania odpadów gazowych? Czym muszą się charakteryzować?

Zbiorniki
Autor: HML NOSEWICZ
Źródło: http://www.hmlnosewicz.pl
Każdy odpad musi być właściwie zutylizowany, tak jak mówi ustawa. Wedle Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku o odpadach, magazynowanie śmieci jest czasowym przechowywaniem lub gromadzeniem ich przed transportem, odzyskiem lub zneutralizowaniem. Składowanie śmieci można podzielić na odpady stałe, są to odpady wielkogabarytowe, jak gruz z budowy, kolejną grupę reprezentują odpady płynne, a trzecią - na niej skupimy się w tym artykule – odpady w stanie gazowym.

W jakich sytuacjach trzeba sprawdzić stan sieci elektrycznej w swoim mieszkaniu?

kable
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Każdy zarządca budynku musi co jakiś czas zlecić kontrolę instalacji elektrycznej. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców, aby regularnie sprawdzać działania instalacji. W tym celu powinno się wynająć fachową firmę lub fachowca, który oceni newralgiczne elementy instalacji i skontroluje, czy działa poprawnie. Elektryk przeważnie sprawdzą także grubość izolacji oraz wygląd tablicy rozdzielczej.