Home

grunt

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Sondowanie cpt przeważnie jest potrzebne

gruntowe pompy ciepła
Autor: Dave Pape
Źródło: http://www.flickr.com
Sondowanie cpt zezwala poznać podłoże

Zanim zabierzemy się za budowę, ciągle wpierw musimy jak najlepiejpoznać grunt, na którym pragniemy budować, tak aby nie było żadnych nieprzyjemności. Musimy zaznaczyć, z jakiego produktu składają się poszczególne warstwy, czy pojawiają się jakieś prześwity o których nie posiadamy pojęcia, czy od czasu do czasu po wjechaniu ciężkiego sprzętu to wszystko nam się nie osunie.

Rusztowania w Nowym Sączu jak i Tarnowie -o czym nie zapominać przy budowie domu

Kosa spalinowa
Autor: Anthony Clayton
Źródło: http://www.flickr.com
Zbudowanie własnego domu jest głównym celem i często niezrealizowanym marzeniem sporej części ludzi. Fragment gruntu, na którym założymy ogród a także przygotujemy perfekcyjne miejsce do wychowywania dzieci śni się po nocach właściwie wszystkim.

Co zrobić, gdy grunt jest za bardzo słaby, żeby zbudować w takim miejscu dom? Należy go wzmocnić

koparka
Każdy budynek jest tak wytrzymały i solidny jak jego fundamenty. Aby jednakowoż zabudować fundament musimy początkowo zbadać grunt. Dane, które otrzymamy po zbadaniu gruntu umożliwią nam zdefiniować obciążenie. To podstawa najlepiej zaprojektowanego domu. Są również grunty, które są dość mało spoiste albo słabe. W takiej sytuacji niezbędne jest wzmacnianie gruntów. Dopiero po takim działaniu można posadowić w takim miejscu budynek. Jest kilka sposobów wzmacniania gruntów.

Praca z gruntem, co jest potrzebne do określonych działań w tym zakresie. O jakim rodzaju narzędzi warto pamiętać?

grunt
Autor: Public domain: Use these pix for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas stawiania domu czy budowania kolejnej budowli zazwyczaj pada pytanie o zagęszczanie gruntu, wzmacnianie gruntu czy stabilizacje gruntu. Najwygodniejszym, ale i jednocześnie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest mechaniczne zagęszczanie ziem gruntownych.