Home

grunt

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Sondowanie cpt przeważnie jest potrzebne

gruntowe pompy ciepła
Autor: Dave Pape
Źródło: http://www.flickr.com
Sondowanie cpt pozwala poznać podłoże

Zanim zabierzemy się za budowę, ciągle najpierw powinniśmy jak najlepiejpoznać grunt, na którym chcemy budować, tak żeby nie było żadnych niespodzianek. Musimy zaznaczyć, z jakiego materiału składają się konkretne warstwy, czy pojawiają się jakieś prześwity o których nie mamy pojęcia, czy czasem po wjechaniu ciężkiego sprzętu to wszystko nam się nie osunie.

Rusztowania w Nowym Sączu jak i Tarnowie -o czym nie zapominać przy budowie domu

Kosa spalinowa
Autor: Anthony Clayton
Źródło: http://www.flickr.com
Wybudowanie prywatnego domu bywa celem i często niespełnionym marzeniem większości osób. Fragment terenu, na którym będziemy prowadzić ogród a także przygotujemy wzorowe miejsce do wychowywania dzieci śni się po nocach praktycznie wszystkim.

Co zrobić, gdy grunt jest za bardzo słaby, żeby zbudować w takim miejscu dom? Należy go wzmocnić

koparka
Każdy z budynków jest tak trwały oraz solidny jak jego fundamenty. Ażeby jednak zabudować fundament trzeba początkowo zbadać grunt. Dane, jakie uzyskamy po zbadaniu gruntu umożliwią nam określić obciążenie. To podstawa właściwe zaprojektowanego domu. Są też grunty, które są dosyć mało spoiste albo słabe. W takich sytuacjach niezbędne jest wzmacnianie gruntów. Dopiero po tym jesteśmy w stanie posadowić w takim miejscu budynek. Jest parę metod wzmacniania gruntów.

Praca z gruntem, co jest potrzebne do określonych działań w tym zakresie. O jakim rodzaju narzędzi warto pamiętać?

grunt
Autor: Public domain: Use these pix for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie tworzenia domu czy konstruowanej kolejnej budowli często pada pytanie o zagęszczanie gruntu, wzmacnianie gruntu czy stabilizacje gruntu. Najwygodniejszym, ale i równocześnie najbardziej oszczędnym sposobem jest mechaniczne zagęszczanie ziem gruntownych.