Home

grunt

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Sondowanie cpt przeważnie jest potrzebne

gruntowe pompy ciepła
Autor: Dave Pape
Źródło: http://www.flickr.com
Sondowanie cpt pozwala poznać podłoże

Zanim zabierzemy się za budowę, ciągle najpierw powinniśmy jak najlepiejpoznać grunt, na którym chcemy budować, tak żeby nie było żadnych niespodzianek. Musimy zaznaczyć, z jakiego materiału składają się konkretne warstwy, czy pojawiają się jakieś prześwity o których nie mamy pojęcia, czy czasem po wjechaniu ciężkiego sprzętu to wszystko nam się nie osunie.

Rusztowania w Nowym Sączu jak i Tarnowie -o czym nie zapominać przy budowie domu

Kosa spalinowa
Autor: Anthony Clayton
Źródło: http://www.flickr.com
Wybudowanie własnego domostwa bywa głównym celem a także marzeniem sporej części ludzi. Fragment terenu, na którym założymy ogród oraz przygotujemy idealne miejsce aby wychować dzieci śni się po nocach właściwie każdemu.

Co zrobić, gdy grunt jest za bardzo słaby, żeby zbudować w takim miejscu dom? Należy go wzmocnić

koparka
Każdy z budynków jest tak wytrzymały i solidny jak jego fundamenty. Żeby jednakowoż zabudować fundament należy na początku zbadać grunt. Dane, jakie otrzymamy po zbadaniu gruntu umożliwią nam określić obciążenie. To podstawa najlepiej zaprojektowanego domu. Są też grunty, jakie są dość mało spoiste lub słabe. W takiej sytuacji potrzebne jest wzmacnianie gruntów. Dopiero po tym jesteśmy w stanie posadowić w tym miejscu budynek. Jest kilka sposobów wzmacniania gruntów.

Praca z gruntem, co jest potrzebne do określonych działań w tym zakresie. O jakim rodzaju narzędzi warto pamiętać?

grunt
Autor: Public domain: Use these pix for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie tworzenia domu czy konstruowanej kolejnej budowli często pada pytanie o zagęszczanie gruntu, wzmacnianie gruntu czy stabilizacje gruntu. Najwygodniejszym, ale i równocześnie najbardziej oszczędnym sposobem jest mechaniczne zagęszczanie ziem gruntownych.