Home

gospodarstwo

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jaki sposób poprowadzić gospodarstwo ekologiczne

rolnictwo
Autor: Fredrik Alpstedt
Źródło: http://www.flickr.com
Rolnictwo ekologiczne jest systemem produkcji rolniczej posiadającym korzenie w rolnictwie tradycyjnym. Oparte jest na wykorzystaniu naturalnych procesów zachodzących w gospodarstwie rolnym jak też w znacznym stopniu polega na wiedzy pochodzącej z tradycji agrarnej. W ekologicznym rolnictwie wykorzystuje się praktyki uprawy rolnej przysparzające się do utrzymania czy powiększenia materii organicznej w glebie a także hamowania jej erozji.

Zabezpieczenia zbiorów w gospodarstwach rolniczych w magazynach

pole
Autor: HintenRum
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie rolnicy mogą zastosować sporo uproszczeń, a automatyzacja różnych czynności powoduje, iż ich praca przebiega szybciej i jest dużo bardziej efektywna. Rolnik, który przygotuje odpowiednie wnioski, może starać się o pozyskanie dotacji na kombajny rolnicze. Można również wynająć firmy, jakie będą cyklicznie konserwowały maszyny rolnicze, dokonywały fumigacji zboża oraz zabezpieczać przechowalnie plonów i hale przed kradzieżą zbiorów oraz zwierzętami i insektami czyniącymi szkody.

Akumulatory fotowoltaiczne okazują się być niesamowicie wytrzymałe

wnętrze akumulatora samochodowego
Autor: Dilshan Jayakody
Źródło: http://www.flickr.com
Znacznie więcej osób wydaje sobie sprawę z tego, jak dużo możliwości daje używanie ze światła słonecznego, które później jest przekształcane w prąd. Za jego sprawą mamy szansę zaoszczędzić duże ilości pieniędzy, a jednocześnie jesteśmy także uniezależnieni od dostawców, którzy niejednokrotnie bardzo zawyżają kwoty.