Home

budynki

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Budownictwo i wykończenie mieszkań w Polsce

budowa
Autor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnio w niektórych grupach i na stronach internetowych zapanowała moda na kpienie z tradycyjnego polskiego wystroju wnętrz oraz zamiłowania do budowania kiczowatych obiektów. Rzecz jasna nie jest tak zawsze, w Polsce można zobaczyć także estetyczne i dość efektownie wykonane obiekty. Nierzadko jednak trafiają się obiekty budzące wątpliwości. Niejednokrotnie także szokuje sposób odnowienia obiektów. Dość często widzi się bowiem, że nawet zabytkowe budynki poddaje się renowacji, w wyniku której otrzymują intensywne barwy, całkowicie nie pasujące do okolicy, a tym bardziej do pierwszej koncepcji budynku sprzed lat. Tak naprawdę w części przypadków można było jedynie zapytać o radę profesjonalistów.

Nabycie mieszkania we Wrocławiu - czy to proste

podpisanie umowy kupna mieszkania
Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
W życiorysie większości z ludzi nadchodzi taki dzień, kiedy należy dokładnie przyjrzeć się naszej kondycji mieszkaniowej. Jeżeli na początku naszego dorosłego życia wynajmowaliśmy lokale od innych ludzi, może nastał nareszcie czas żeby zamieszkać na swoim? Wrocław jest szybko rozwijającym się miastem, otwierane są coraz to nowe dzielnice, w wielu jego sektorach. Istnieje także alternatywa zakupu mieszkania w starym budownictwie. Która z opcji jest ciekawsza?

Niezwykle pożądane nowe mieszkania

styropian
Nowiutkie lokum są obecnie bardzo pożądane przez dużą część społeczności.


Przedsiębiorstwo budowlane Toruń wznosi dużo nowych mieszkań i domów w różnych częściach miasta.

Kiedy potrzebujesz pomysłów na urządzenie tarasu

aranżacja
Autor: MEVACO Sp. z o.o.
Źródło: MEVACO Sp. z o.o.
Taras. Kącik, gdzie z przyjemnością wypoczywasz. Masz tam swój niewielki kącik z fotelem, stolikiem, książką i aromatem ulubionej kawy… Co potrzeba więcej do szczęścia? Chyba tylko ciepłych dni. Dziś opiszemy kilka pomysłów na aranżację naszego kącika do wypoczynku i relaksu.

Jak najlepiej zaprojektować domowe ogrodzenie, która z jego wersji będzie najlepsza

płoty
Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com
Już na etapie planowania swojego domu warto zastanowić się nad jego ogrodzeniem. Wbrew pozorom jest to dość istotny element całości, choć wielu ludzi pozostawia sobie to na sam koniec, nic wcześniej nad tym nie myśląc. A tak naprawdę ogrodzenie wraz z bramą wjazdową powinno stanowić jedną spójną całość, i dobrze żeby zgrywało się zarówno ze stylistyką domu jak i charakterem okolicy.

Stabilizowanie gruntu jako stosowny wybór lepiszcza

Utrwalenie gruntu to proces polegający na otrzymaniu przy maksymalnej wilgotności jednorodnej mieszanki składającej się z tłucznia, albo podłoża miejscowego, także odpowiednio dobranego lepiszcza hydraulicznego. Stabilizacja podłoża to właściwy wybór spoiwa, jaki pozwala osiągnąć oczekiwane parametry wytrzymałościowe podbudowy pomocniczej, podstawowej, albo poprawionego podłoża. Osiągnięta w trakcie stabilizacji połączona warstwa konstrukcyjna jest wodo i mrozoodporna i nie ulega deformacjom.