Home

budowa

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Sondowanie cpt przeważnie jest potrzebne

gruntowe pompy ciepła
Autor: Dave Pape
Źródło: http://www.flickr.com
Sondowanie cpt zezwala poznać podłoże

Zanim zabierzemy się za budowę, ciągle wpierw musimy jak najlepiejpoznać grunt, na którym pragniemy budować, tak aby nie było żadnych nieprzyjemności. Musimy zaznaczyć, z jakiego produktu składają się poszczególne warstwy, czy pojawiają się jakieś prześwity o których nie posiadamy pojęcia, czy od czasu do czasu po wjechaniu ciężkiego sprzętu to wszystko nam się nie osunie.

Czy opłaca się przeprowadzić badania geotechniczne?

działka budowlana
Autor: Lee Coursey
Źródło: http://www.flickr.com/photos/leeco/213416594/
Realizacja badań geotechnicznych jest szczególnie istotne, wyjątkowo w wypadku, kiedy projektowane jest podpiwniczenie budynku. Geotechnik wyznacza poziom wody gruntowej jak też ocenia wahania tegoż poziomu.

Budowa domu oraz jej precyzyjna organizacja – wady i zalety

pustak
Autor: Joost Markerink
Źródło: http://www.flickr.com
Budowa domu – zdarza ci się myśleć o tym? Pewnie nieraz. W końcu według znacznej części osób posiadanie własnego domu za miastem, na swojej działce jest znacznie lepsze niż wynajmowanie lub nawet bycie posiadaczem mieszkania w bloku. W tym przypadku nie ma nawet porównania. Własny dom to przecież zdecydowanie więcej prywatności, dużo więcej spokoju i znacznie więcej miejsca do życia. A są to kwestie, jakie ceni sobie w zasadzie każdy z nas. Mieszkając w bloku, nie możemy zwyczajnie wyjść sobie na zewnątrz i nadal czuć się „u siebie”. Nie ma się tuż za drzwiami ogródka z pięknymi kwiatami ani warzywniaka. Nie robimy też grilla, którego rozpalamy przed domem, spraszając swoich znajomych i bliskich. Wszystko to natomiast będziemy mogli mieć mając własny dom.

Kopalnie odkrywkowe, plusy i minusy

kopalnia
Autor: peter castleton
Źródło: http://www.flickr.com
Nie raz mieliśmy okazję słyszeć, że Polska kopalniami stoi. Może kiedyś tak było. Obecnie kopalnie są zamykane. Górnicy stale protestują, bo tracą oni jedyne źródło utrzymania rodziny. A sporo osób się dziwi się, bo uważa, że mogą się przekwalifikować. Ale te osoby, nie rozumieją tego, że górnicy na kopalni pracują tam z pokolenia na pokolenie i tak realnie nie są w stanie się przekwalifikować. A wybycie z kraju i działanie w kopalniach w innych państwach bywa dość ryzykowna i często nie jest możliwa.

Budowanie domu - użyteczne porady dla budowniczych

okna dachowe
Autor: FAKRO
Budowa i remont budynku to nie lada wyzwanie, ale przy tym jest nawet coraz więcej intrygujących szans na kieszeń każdego klienta. Jednak same wznoszenie budowli to nie wszystko – potrzebne jest nawet uważne wykończenie, zrobienie izolacji , jak również wstawienie mnóstwa nieodzownych elementów – chociażby okien i drzwi. Poniżej da się odnaleźć na ten temat parę użytecznych wskazówek, jakie zdecydowanie przydadzą się podczas każdej budowy.

Który rodzaj dachówki powinno się kupić do naszego domu?

dach
Autor: erhard.renz
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że konstrukcja domu jednorodzinnego zaliczana jest do wyjątkowo trudnych zadań. Jeżeli decydujemy się na taki krok to powinniśmy obligatoryjnie odnieść uwagę na mnóstwo aspektów, które mogą wydawać się dla nas przygniatające. Sprawa oprócz tego komplikuje się w chwili, gdy w żadnym wypadku przedtem nie mieliśmy do czynienia z profesjonalnymi działaniami budowlanymi.

Sposoby na tanie zdobycie projektu domu

Budowa drewnianego domu
Autor: pnwra
Źródło: www.flickr.com
Coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu. Jest to skomplikowany i czasochłonny proces. Budowę domu przeważnie zlecamy zewnętrznej firmie. Jest to zabezpieczenie solidnej realizacji oraz zadowolenia.

Podstawowe informacje o bramach i ogrodzeniach

Przestrzenne motywy z tworzywa sztucznego podkreślają estetykę bramy garażowej
Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Bezpieczeństwo każdego domu jest niewątpliwie istotne dla każdego, kto w nim przebywa. Posiadanie biura albo domu w stolicy wiąże się z najrozmaitszymi wygodami i dostępem do wielu usług, o których da się tylko pomarzyć w innych regionach kraju, ale może się także wiązać z zwiększonym bądź po prostu niechcianymi gośćmi.

Rozbudowa domu wraz z ogrodem. Jak zadbać o to, aby wszystko świetnie wyglądało?

piasek
Autor: Pedro Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Rozbudowa domu to temat rzeka. Podobnie z tworzeniem pokoi, jak również zadbaniem o końcowy wynik. Jednak to ostatnie ma sporo kwestii, o jakich należy wspomnieć.


Wizerunkowo ważną sprawą jest by tuż po ukończeniu budowy otynkować i pomalować dom na zewnątrz.

Jak wybrać naprawdę solidną ekipę remontową? Kilka wskazówek!

nowoczesne fasady
Autor: Firma WIŚNIOWSKI
Źródło: Firma WIŚNIOWSKI
W współczesnych czasach budowa domu to bez wątpliwości nie bułka z masłem. Wprawdzie coraz więcej osób decyduje się porzucić pracę w korporacji i przenieść się na wieś, w kwestii budowania domów zwykle nie mamy zbyt dużego doświadczenia. Właśnie w takich wypadkach bez wątpienia przydaje się dobra ekipa budowlana - jak jednak taką znaleźć?