Home

budowa

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/agr-polska.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Sondowanie cpt przeważnie jest potrzebne

gruntowe pompy ciepła
Autor: Dave Pape
Źródło: http://www.flickr.com
Sondowanie cpt pozwala poznać podłoże

Zanim zabierzemy się za budowę, ciągle najpierw powinniśmy jak najlepiejpoznać grunt, na którym chcemy budować, tak żeby nie było żadnych niespodzianek. Musimy zaznaczyć, z jakiego materiału składają się konkretne warstwy, czy pojawiają się jakieś prześwity o których nie mamy pojęcia, czy czasem po wjechaniu ciężkiego sprzętu to wszystko nam się nie osunie.

Czy opłaca się przeprowadzić badania geotechniczne?

działka budowlana
Autor: Lee Coursey
Źródło: http://www.flickr.com/photos/leeco/213416594/
Wykonanie badań geotechnicznych jest przede wszystkim istotne, wyjątkowo w przypadku, kiedy projektowane jest podpiwniczenie budowli. Geotechnik wymierza poziom wody gruntowej jak też ocenia wahania tegoż poziomu.

Budowa domu oraz jej precyzyjna organizacja – wady i zalety

pustak
Autor: Joost Markerink
Źródło: http://www.flickr.com
Budowa domu – zdarza ci się myśleć o tym? Pewnie nieraz. W końcu według znacznej części osób posiadanie własnego domu za miastem, na swojej działce jest znacznie lepsze niż wynajmowanie lub nawet bycie posiadaczem mieszkania w bloku. W tym przypadku nie ma nawet porównania. Własny dom to przecież zdecydowanie więcej prywatności, dużo więcej spokoju i znacznie więcej miejsca do życia. A są to kwestie, jakie ceni sobie w zasadzie każdy z nas. Mieszkając w bloku, nie możemy zwyczajnie wyjść sobie na zewnątrz i nadal czuć się „u siebie”. Nie ma się tuż za drzwiami ogródka z pięknymi kwiatami ani warzywniaka. Nie robimy też grilla, którego rozpalamy przed domem, spraszając swoich znajomych i bliskich. Wszystko to natomiast będziemy mogli mieć mając własny dom.

Kopalnie odkrywkowe, plusy i minusy

kopalnia
Autor: peter castleton
Źródło: http://www.flickr.com
Nie raz mieliśmy okazję słyszeć, że Polska kopalniami stoi. Może kiedyś tak było. Obecnie kopalnie są zamykane. Górnicy stale protestują, bo tracą oni jedyne źródło utrzymania rodziny. A sporo osób się dziwi się, bo uważa, że mogą się przekwalifikować. Ale te osoby, nie rozumieją tego, że górnicy na kopalni pracują tam z pokolenia na pokolenie i tak realnie nie są w stanie się przekwalifikować. A wybycie z kraju i działanie w kopalniach w innych państwach bywa dość ryzykowna i często nie jest możliwa.

Budowanie domu - użyteczne porady dla budowniczych

okna dachowe
Autor: FAKRO
Budowa i remont budynku to nie lada wyzwanie, ale przy tym jest nawet coraz więcej atrakcyjnych okazji na kieszeń wszystkich klientów. Jednak same wznoszenie budynku to nie wszystko – pilne jest też staranne wykończenie, zrobienie izolacji oraz wstawienie wielu niezbędnych elementów – dla przykładu okien i drzwi. Poniżej da się wyszukać na ten temat parę pożytecznych wskazówek, które zdecydowanie przydadzą się podczas każdej budowy.

Który rodzaj dachówki powinno się kupić do naszego domu?

dach
Autor: erhard.renz
Źródło: http://www.flickr.com
Uniwersalnie wiadomo, że konstrukcja domu jednorodzinnego kwalifikowana jest do niebywale skomplikowanych zadań. Jeżeli decydujemy się na taki krok to musimy obligatoryjnie odnieść uwagę na wiele aspektów, które mogą wydawać się dla nas przytłaczające. Sytuacja dodatkowo komplikuje się w momencie, gdy pod żadnym pozorem wcześniej nie mieliśmy do czynienia z profesjonalnymi działaniami budowlanymi.

Sposoby na tanie zdobycie projektu domu

Budowa drewnianego domu
Autor: pnwra
Źródło: www.flickr.com
Od kilka lat notuje się wzrost zakupu domów oraz działek.Nie jest to rzecz łatwa i trzeba poświęcić jej dużo czasu. Budowę domu najczęściej przekazujemy pod nadzór firm zajmujących się tym. Jest to zabezpieczenie dobrego wykonania oraz zadowolenia.

Podstawowe informacje o bramach i ogrodzeniach

Przestrzenne motywy z tworzywa sztucznego podkreślają estetykę bramy garażowej
Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Bezpieczeństwo każdego budynku jest bez wątpienia ważne dla każdego, kto w nim przebywa. Posiadanie biura albo budynku w Warszawie wiąże się z najrozmaitszymi wygodami i dostępem do mnóstwa usług, o których można tylko pomarzyć w kolejnych regionach kraju, ale może się również wiązać z większym zagrożeniem bądź po prostu niechcianymi gośćmi.

Rozbudowa domu wraz z ogrodem. Jak zadbać o to, aby wszystko świetnie wyglądało?

piasek
Autor: Pedro Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Rozbudowa domu to rozległy temat. Identycznie z projektowaniem wnętrz, jak również zadbaniem o końcowy wynik. Ale to ostatnie ma wiele kwestii, o których warto dać znać.


Względem wyglądu ważną kwestią jest by zaraz po zakończeniu budowy otynkować i zadbać o budynek na zewnątrz.

Jak wybrać naprawdę solidną ekipę remontową? Kilka wskazówek!

nowoczesne fasady
Autor: Firma WIŚNIOWSKI
Źródło: Firma WIŚNIOWSKI
W współczesnych czasach budowa domu to bez wątpienia nie bułka z masłem. Wprawdzie coraz więcej osób decyduje się porzucić prace w korporacji i przenieść się na wieś, w sprawie budowania domów zwykle nie mamy zbyt wielkiego doświadczenia. Właśnie w takich przypadkach na pewno przydaje się dobra ekipa budowlana - jak jednakże taką wybrać?