Home

Jeżeli chcesz postawić dom, murowanie na sucho realnie to ułatwi

Nowoczesne technologie stwarzają możliwości, by stosować świeże i udoskonalone metody w licznych sferach życia codziennego, przemysłu i rolnictwa. Przez cały czas komponuje się nowe składy, które powinny zagwarantować jeszcze efektywniejsze i lepsze wyniki. Postęp nie omija także budownictwa, w którym cały czas odkrywane są kolejne ułatwienia mające za zadanie stawianie bardziej zaawansowanych budowli, jak również zredukowanie czasu pracy i zoptymalizowanie jej efektów.
budowa domu
Autor: booledozer
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystaj z innowacyjnych i ulepszonych rozwiązań.

Każdy z nas ma świadomość, jak skomplikowaną inwestycją jest wzniesienie domu. Istotną jej częścią jest budowanie ścian, które wywiera wpływ na kondycję całego obiektu i na bezpieczeństwo osób, jakie w przyszłości będą użytkować ten dom (zobacz porady dotyczące murowania). Wznoszenie ścianek wymaga zakupu zarówno mnóstwa półfabrykatów, jak też odpowiedniego sprzętu oraz przydatnych artykułów, jak kielnie bądź naczynia. Naturalnie wznoszenie ścian wymaga także właściwego czasu, który musi się odczekać, by powierzchnia dobrze wyschła. Wszystkie wymienione czynniki znacząco podnoszą koszt postawienia budynku, jak również mogą wprowadzać na placu budowy nieład i zamieszanie. Na szczęście istnieje alternatywa, która pomaga eliminować te trudności i znacznie skrócić oraz uprościć proces stawiania murów.Buduj bez mokrej zaprawy

www.poradnik-budowlanca.pl/blyskawiczne-murowanie/
Autor: Leonora Enking
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpoczynając budowę domu, dobrze jest rozważyć murowanie na sucho. Ta forma łączenia pustaków szlifowanych pomaga znacznie ograniczyć ilość zaprawy, jaka konieczna jest przy wznoszeniu muru, jak również przyspieszyć sam przebieg pracy. W wypadku tradycyjnego murowania czas czekania, aż ściana dobrze wyschnie, może wynieść nawet kilka tygodni, co przy zastosowaniu suchej zaprawy można przyspieszyć, gdyż jest ona doskonała do kolejnych prac już po dwóch dobach. Metoda murowania na sucho pozwala również zredukować ilość surowców i sprzętów na placu budowy, gdyż aplikacja suchej zaprawy ma miejsce przy zastosowaniu dozownika dodanego do paczki i nie wymaga przygotowywania w betoniarce.

Poznaj korzyści płynące z wykorzystania suchej zaprawy

Murowanie na sucho jest nie tylko wygodną, lecz i oszczędną formą budowania ścian. Uważa się także, że zastosowanie tej metody pomaga skutecznie zredukować problem występowania mostków termicznych, a co się z tym wiąże: wilgoci w budynku i występowania pleśni. Wspomniana metoda posiada wiele plusów, dlatego jest polecane przez specjalistów na całym świecie.