Home

Z jakiego powodu nowoczesne pampersy są o wiele częściej eksploatowane niż pieluszki tetrowe

Wilgotne pieluchy wielorazowe lleżące w koszu można pokropić kilkoma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek lepiej wylać na ostatnią wrzucaną danego dnia pieluszkę. Zanieczyszczone pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Samo pranie wymagało zakupu specjalnych detergentów i wykorzystania wrzącej wody - czasem nie obyło się bez gotowania pieluch w pokaźnym garze na kuchni. Świeżo upieczeni rodzice przeżywali katusze, kiedy w autobusie malucha trzeba było przewinąć. Pieluchy zwane pampersami okazały się być funkcjonalniejsze: bywają jednokrotnego użytku, higieniczne, można je z łatwością założyć maluchowi nawet podczas zakupów w centrach handlowych, gdzie czekają z rozmysłem przeznaczone do tych celów miejsca.

WielorazowePieluszki.pl
Źródło: http://www.wielorazowepieluszki.pl/
Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce przeważnie w 40-60°C bez uprzedniego namaczania. Pieluszek nie należy moczyć gdyż w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też potrzeby wygotowywania pieluszek, a pranie w niskiej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących przedłuża żywotność pieluszki. Do prania stosujemy niewielką ilość środków piorących i dokładnie płuczemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeśli pieluszki są mocno zanieczyszczone można zastosować pranie podstawowe z dodaniem mydła żółciowego. Otulacze wełniane najlepiej prać w rękach w szamponie do wełny lub mydełku oliwkowym. Co parę prań należy wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Producenci akcesoriów dla dzieci poszli jeszcze trochę dalej. Zaprojektowali majtki treningowe, które mają za priorytet nauczyć nasze pociechy czynności korzystania z nocnika. Takie majtki uszyte są tak, aby z jednej strony od razu nie przemakały, a drugiej, by dziecko zauważało dyskomfort, gdy się zmoczy. Niełatwo wyobrazić sobie w tej roli pieluszkę tetrową - za mocno krępuje ruchy dziecka, które jednak ciągle ma świadomość, że... raczkuje w pieluszce.

Pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane koniecznie suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, gdyż prowadzi ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie wolno także prasować. Przeciwnie prasowanie niekorzystnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można znacznie zaoszczędzić pieniędzy a wiadomo, że przy dzieciach wydatków jest całe mnóstwo.Coraz wiecej rodziców powraca do stosowania pieluch, ponieważ dziecko ma styczność z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Posiadamy wiedzę, że towary ekologiczne dla nas wszystkich to pozytywne skojarzenia.