Home

Jak znaleźć wygodne meble na niewielki balkon?

Zazwyczaj myślimy, iż dobór mebli na balkon to banalna sprawa. Okazuje się jednak, iż jest wiele aspektów o których przy ich wyborze nie wiedzieliśmy lub nawet nie przyszłoby nam do głowy iż są ważne. Na pierwszy rzut oka wszystkie meble i stoliki są identyczne, a parasole mają tylko inne kolory, z tego powodu wybierzmy ten który się podoba i po kłopocie.


meble na balkon i taras
Co ciekawe w meblach na balkon bardzo istotny jest tworzywo z którego są wykonane oraz jakość tego robocizny. Odmienne warunki pogodowe, na które narażone są stoły mogą powodować iż rozsypią się po jednym sezonie. Fajnie wyglądające taborety mogą być zupełnie niepraktyczne na balkonie, gdzie niemal na co dzień trzeba je przecierać z brudu, który czasami trzyma się jak przyklejony klejem.

W przyszłości na naszym blogu zamieścimy kilka wpisów o temacie mebli na balkon czy taras (lovingit.pl/blog/balkony-tarasy-i-dekoracje-czyli-jak-przygotowac-sie-na-czas-slonca-i-relaksu/). Podamy podpowiedzi, co zrobić, by nie „przykleić” się do krzesła w upalne dni, albo, co gorsza sparzyć się gdy siądziecie na nim w szortach . Przeczytacie również jaki dobrać parasol i jak go zabezpieczyć aby mocniejszy podmuch wiatru nie porwał go z balkonu.

Przede wszystkim na blogu przeczytacie bardzo ważne uwagi które wysondowaliśmy od członków rodziny które od kilkunastu lat wykorzystują elementy mebli na tarasach i są z nich bardzo zadowolone. Sporo artykułów poświęcę bejcom i innym utrwalaczom do desek o których słyszymy. Uporządkujemy je na kilka kategorii i dokładnie omówimy ich pozytywne i negatywne strony. Więcej artykułów w tym temacie: link do witryny


Urządzamy balkon
Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker
Meble na balkon to temat rzeka – znajdziemy wiele rozmaitych problemów, które warto poruszyć. Znajdziemy także dużo inspiracji na wykonanie ich własnym sumptem, np. z starych szkieletów krzesła, które można zespolić razem przy zastosowaniu kilku długich desek w ławę, jak również jak uszyć interesujące, kolorowe siedzisko, które wykorzystamy jako poduchę na krzesło, lub taboret. Zatem – do przeczytania!