Home

W miejsce najbardziej popularnych pieluch jednorazowych, warto nabyć pieluchy wielorazowe i otulacze

Dużo z nas było wychowanych na pieluchach tetrowych. Ich doskonałość zastąpiły około 25 lat temupampersy. Aktualnie wiele rodzicielek pracujących i niepracujących powraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio doświadczają swój renesans. Dużo rodziców którzy je używają jest ogromnie zadowolonych. Dla niektórych, zwłaszcza młodych mam może to być jednak czarna magia czy też obcość zagadnienia.


Autor: www.babymama.pl
Dlaczego mamy powracają do pieluszek wielorazowych? Jedną z wielu zalet wielorazówek jest ich wytrzymałość. Odpowiednio prane i pielęgnowane pieluchy wielorazowe służą niejednokrotnie czwórce pociech. Należy tylko pamiętać o paru zasadach. Zanim pieluszki uzyskają optymalną chłonność trzeba je kilkukrotnie wyprać. Te bawełniane, bambusowe i konopne nabierają chłonności mniej więcej po ośmiu praniach.

Do przechowywania zużytych pieluszek najlepiej używać przymykanego wiadra o pojemności około 23 litrów. Zużytych pieluch nie należy namaczać. Przed włożeniem do wiadra trzeba należy tylko wyrzucić z nich większe zabrudzenia.
Wilgotne pieluchy wielorazowe lleżące w koszu można skropić kilkoma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek najlepiej dać na ostatnią wkładaną danego dnia pieluszkę. Zanieczyszczone pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce zazwyczaj w 40-60°C bez wcześniejszego namaczania (zobacz pełną ofertę na wielorazowepieluszki.pl). Pieluszek nie wolno namaczać gdyż w wodzie namnażają się bakterie. Nie ma też potrzeby wygotowywania pieluszek, a pranie w niższej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących wydłuża żywotność pieluszki. Do prania dodajemy niewielką ilość środków piorących i dokładnie wypłukujemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeżeli pieluszki są bardzo zanieczyszczone należy zastosować pranie wstępne z dodatkiem mydła żółciowego.Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co parę prań trzeba wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Nie powinno dolewać płynów zmiękczających, mydła i olejków pochodzenia roślinnego gdyż oblepiają one włókna tkaniny i tym samym obniżają chłonność pieluszki.

Pieluszki wielorazowe - http://wielorazowepieluszki.pl i otulacze wełniane najlepiej suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, bo prowadzi ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie trzeba także prasować. Przeciwnie prasowanie negatywnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można znacznie oszczędzić środków pieniężnych a wiadomo, że przy dzieciach wydatków jest całe mnóstwo.Dużo wiecej rodziców powraca do stosowania pieluszek wielorazowych, ponieważ pociecha ma kontakt z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Posiadamy wiedzę, że towary ekologiczne dla nas wszystkich to pozytywne skojarzenia.