Home

Podpowiadamy jaki dom najlepiej wybudować

Marzenie o swoim domu najczęściej może prysnąć zgniecione wyobrażeniem o czasie budowy. Rozwój koncepcji oraz technologii umożliwia teraz zdecydowanie więcej. Dom da się wznieść nawet w dwa miesiące.

domy aktywne
Autor: VELUX Polska
Źródło: VELUX Polska
Zamiast standardowych i zimnych brył ceglanych coraz dużo ludzi wybiera drewniane domy. Popularne są faktycznie niewielkie domy parterowe bez poddasza (jak mogące stanąć na działce w kilka tygodni. To domy z bali dają taką możliwość. Podobnie interesujące są domy szkieletowe drewniane. Mniej więcej pół roku od rozpoczęcia budowy da się zacząć przeprowadzkę do nowego domu.

Dlaczego drewno?Budowlana moda sprawiła, że domy z drewna zastąpiono murowanymi. Teraz stopniowo powraca się do dawnych metod. Wszystkie rozwiązania mają oczywiście swoje zalety, ale też wady. Drewno jednak jest wyjątkowym budulcem i z całą pewnością energooszczędnym. Zatrzymuje ciepło i nie traci go tak jak standardowy dom.

Domy szkieletowe i z bali

Domy z bali zwykle kojarzą się z letniskowymi domkami nad jeziorem lub domami górali. Domek na cały rok powinien być przede wszystkim zaplanowany w luźnym stylu, a jeżeli bale na ścianach kojarzą się mieszkańcom z domem leśniczego, zasłaniają je płytami z regipsu. Można przygotować plan i zgłosić się do firmy zajmującej się tego typu budownictwem. To zastanawiając, że konkurencją są Litwini, którzy zwykle budują w naszym kraju domy na zamówienie.

Domy energooszczędne i pasywne to przyszłość polskiego budownictwa
Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus
Domy szkieletowe tworzy się z przygotowanych drewnianych części, odpowiednio izolowanych, z najlepszego drzewa. Zewnętrznie są podobne do typowych murowanych domów. Taka technologia to nie tylko parterowe domki jednorodzinne, ale również takie projekty bliźniaków na i niedużych bloków – do trzech pięter.

Wybór to sprawa budującego, ale te technologie są podobne do siebie. Fani drewnianych domów z bali często decydują się na miłe i trochę bajkowe domki. W dodatku cena dużego domu jest naprawdę niższa niż kawalerka w centrum Polski. Szkieletowe budownictwo nie zmusza do wiązania się z z konkretnym stylem i pozwala na większe możliwości.

Domy (polecamy również domy drewniane pomorskie) Domy (zobacz najlepsze projekty nowoczesnych domów pasywnych)
Źródło : domy.projektoskop.pl
Autor : S.S.